Dzieło misyjne dzieci cz.I

  • Napisany przez:
„Misje odnawiają Kościół, wzmacniają wiarę i tożsamość chrześcijańską, dają życiu chrześcijańskiemu nowy entuzjazm i nowe uzasadnienie. Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana” – mówił Jan Paweł II i podkreślał, że:”…każdy chrześcijanin jest powołany, by być misjonarzem i świadkiem…Nie wystarczy odkryć Chrystusa, trzeba Go nieść innym!”

Tydzień misyjny w naszej parafii jest zatem czasem, gdy w natłoku wielu spraw zatrzymujemy się nad misjonarzami, krajami misyjnymi i potrzebami misji oraz tym w jaki sposób my także możemy być misjonarzami.

W tym roku Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zaprasza młodych ludzi do wspólnego odkrywania „smaków” owoców Ducha Świętego zarówno w modlitwie, zabawie jak i działaniach charytatywnych. Podążając za tym zaproszeniem razem z ks. Marcinem i siostrą Katarzyną dnia 26 października 2018 roku „wyruszyliśmy w podróż” z Nowej Rudy do Zambii, kosztując po drodze bogatych w witaminy owoców oraz poznając dzięki Biblii, owoce Ducha Świętego.

Miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie towarzyszyły nam podczas przygotowywania wspólnej sałatki owocowej. Banany, winogrona, ananasy, jabłka i gruszki wzmocniły nasze ciało ale nie zapomnieliśmy równocześnie o duchu oraz o drugim człowieku. Właśnie drugim człowieku, np. małej Karolinie, która mieszka w Zambii, kraju dwa i pół raza większym od Polski, kraju w którym pokojowo żyje obok siebie 72 plemiona.

Kraju, w którym jednymi z głównych problemów jest ubóstwo i choroby dziesiątkujące miejscową ludność i wreszcie kraju, w którym marzeniem dzieci jest móc chodzić do szkoły.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”315″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy