Dzień Wolontariusza

  • Napisany przez:

W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariackiego, prowadzonego przez panią Magdalenę Schmidt, wraz z ks. Marcinem udała się do Ścinawki Średniej do Domu Opieki prowadzonego przez Siostry Terezjanki.

Na progu domu wolontariuszy przywitała siostra przełożona i zaprosiła przybyłych do środka. Tam już w sali dzieci wraz z innymi siostrami czekały na młodzież ze Słupca. Po wniesieniu prezentów dzieci od sióstr obdarowały wszystkich gości symbolicznymi medalami wdzięczności. Napięcie wśród dzieci, niezmiernie ciekawych co jest w paczkach, było bardzo duże, bo gdy siostry poprosiły o otwarcie przywiezionych pudeł wszystkie dzieci, aż podskoczyły z radości.

No i zaczęło się! Jeden wyciągnął samochód BMW, drugi ciastolinę, ktoś inny miśka… Od razu zaczęła się świetna zabawa. Siostry, zawsze gościnne, poczęstowały wszystkich pysznymi smakołykami. Zabawa mogłaby trwać i do rana, a i rozmowom nie było końca, ale niestety trzeba było wracać do Słupca. Jeszcze uściski rąk, dobre słowa, życzenia świąteczne i ruszamy do Słupca na Roraty.

ks. Marcin Zawada

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”49″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy