Eko- Astro- Lab u Niepokalanek

  • Napisany przez:

W pierwszą rocznicę udostępnienia Obserwatorium Astronomicznego w Wałbrzychu, Siostry Niepokalanki ruszyły z nowym projektem „Eko- Astro- Lab ” z astromatem, planetami w skali oraz Słońcem. To wszystko dzięki ogromnej pasji i uporowi Siostry Dorotei- dyrektor Liceum Sióstr Niepokalanek na Sobiecinie, która wystartowała w konkursie „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” w ramach VIII edycji projektu Funduszu Toyoty i- wygrała.

Celem projektu jest budowa labiryntu: „posadzimy specjalny gatunek tui, który można specjalnie formować. Przyjechał już Saturn, ale jeszcze nie ma pierścieni. Bardzo ciężki, waży około 800 kg. Planety będą z granitu, a Słońce z żółtego piaskowca. Ono będzie największe, średnica metr dwadzieścia…”- objaśnia Siostra Dorotea.

W labiryncie zostaną umieszczone również księżyce, galaktyki, czarne dziury, komety, a także tablice z najważniejszymi informacjami i autentycznymi fotografiami.

Wybudowany Układ Słoneczny, będzie służył do gry edukacyjnej- jako uzupełnienie obserwacji nieba przez teleskopy. Co ciekawe, obiekt będzie widoczny także w nocy, dzięki użyciu energii słonecznej.

Warto zaznaczyć, że to jeszcze nie koniec dobrych pomysłów Siostry Dorotei.

Inka Zembrzuska

Nasi partnerzy