Elegancki bieg dla Alicji

  • Napisany przez:

Piękny gest pomocy chorej kobiecie Młody mieszkaniec Świebodzic Paweł Białek postarał się o naprawdę wyjątkową promocję miasta. Świebodziczanin wziął udział w prestiżowym wydarzeniu sportowym, aby zebrać pieniądze dla potrzebującej specjalistycznego leczenia mieszkanki miasta. Dystans 21 km przebiegł… w garniturze.

Paweł nazwał swój bieg „Elegancki bieg dla Alicji”. Głównym sponsorem akcji była firma PAWO, polski producent męskiej odzieży, która wyposażyła biegacza w garnitur, a także gabinet kosmetyczny Koncepcja Piękna Katarzyny Górajewskiej. Buty ufundował salon obuwniczy Adama Pofelskiego, Robert Sitek zadbał o materiały promocyjne (plakaty).

– Cały czas podczas biegu towarzyszyły mi wspaniałe emocje, bo na widok szaleńca, którzy biegnie w przemoczonym garniaku kibicie na całej trasie mocno dopingowali i kierowali miłe słowa – mówi Paweł. – 
Nie było lekko, gdyż deszczowa aura spowodowała, że mój „strój startowy”, był odrobinę cięższy. Dodatkowo utrudniona wentylacja potęgowała ten problem, ale od środka. Mimo to, udało się ukończyć półmaraton w czasie 1:28:58 i zmieścić się w pierwszej 100, na około 1500 osób kończących bieg. Jestem zadowolony z takiego wyniku.

Pawłowi podczas biegu kibicowała pani Alicja Mleczek a także Ewa Proć-Antoszewska, która jest jedną z inicjatorek akcji pomocowej w mieście na rzecz świebodziczanki.

– Paweł to wspaniały człowiek o wielkim sercu, cieszę się, że mogłam go poznać i że wspólnie pomagamy – mówi pani Ewa. – Zbieramy pieniądze na pomoc Alicji na różne sposoby, bieg był jednym z pomysłem, była także zbiórka do puszek, każda złotówka jest potrzebna, żeby Ali zrobić nową łazienkę. Może jest jakaś firma, które podjęłaby się wykonać prace? Mamy materiał i projekt, ale potrzebny jest wykonawca. Jeśli ktoś mógłby nas w ten sposób wspomóc, wykonać jakąś pracę, np. hydraulikę – proszę o kontakt telefoniczny, nr 669 031 446.

Pani Ala to mama dwójki dzieci, która po przeszczepie szpiku zmaga się z ciężkimi powikłaniami, wymaga nadal specjalistycznego leczenia, rehabilitacji. Bardzo potrzebna jest łazienka przystosowana do potrzeb osoby mającej problemy z poruszaniem. Właśnie łazienka jest teraz celem zbiórki i chyba coraz bliżej do tego upragnionego remontu, bo udało się zebrać kolejne pieniądz – 3280 zł! To naprawdę świetna wiadomość, a jeszcze lepsza jest ta – że Pani Ala ma wokół siebie tak wspaniałych i życzliwych ludzi.

FOT. UŻYCZONE EWA ANTOSZEWSKA-PROĆ I PAWEŁ BIAŁEK

Nasi partnerzy