Gwiazda za gwiazdę…

  • Napisany przez:

W pierwszą niedzielę po Narodzeniu Pańskim obchodziliśmy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za nasze rodziny, by stawały się one coraz bardziej podobne do tej Świętej – mówił do nas ks. Marcin Zawada prowadzący niedzielną Eucharystię. To Msza Św. dziękczynno-błagalna. To podziękowanie modlitwą za wszelkie łaski otrzymane w roku, który dobiegł  końca. Każdy z nas ma przecież za co Panu Bogu dziękować. To także prośba i błaganie o błogosławieństwo w Nowym Roku 2018. Ta niedzielna Eucharystia była okazją do wręczenia nagród zwycięzcom Konkursu na najładniejszą Gwiazdę Kolędniczą, w którym jak powiedział ks. Marcin – pomysłodawca konkursu w naszej parafii, wyłonienie laureatów nie było łatwe, bo każda z 20 gwiazd była piękna i niepowtarzalna, a uczestnicy włożyli wiele pracy w ich przygotowanie.

Nagrodę główną – tort w kształcie gwiazdy – „Gwiazda za gwiazdę”, wręczył rodzinie Państwa Galasów ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn. Nagrody powędrowały również do przedstawicieli Sióstr Salezjanek i Przedszkola Mini za zajęcie II miejsca i Bartosza Opalińskiego ucznia szkoły podstawowej, który również znalazł się na podium, zajmując tym samym miejsce trzecie. Uczniowie klasy IV d, Siostry Terezjanki ze Ścinawki Dolnej, Przedszkole Bajka i Siostry Franciszkanki z Ludwikowic Kłodzkich to wyróżnieni w konkursie. Najpiękniejsza Gwiazda Kolędnicza symbolizująca Gwiazdę Betlejemską poprowadzi OrszakTrzech Króli w Nowej Rudzie-Słupcu w najbliższą sobotę 6 stycznia, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Kruk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”71″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy