I sobota w Sanktuarium

  • Napisany przez:

„Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga” – te słowa wypowiedziane w Fatimie przez Matkę Bożą w dniu 13 czerwca 1917 r. oddają atmosferę, która panowała w pierwszą sobotę miesiąca w Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Polanicy Zdroju.

Pomimo deszczu, który jak błogosławieństwo Boże „spadał” na ziemię, to atmosfera modlitwy panowała pośród pielgrzymów, którzy z sześciu dekanatów Kotliny kłodzkiej w tym dniu przybyli do swojej Matki. We Mszy świętej ks. Bp. Adam Bałabuch podkreślił znaczenie Objawień Fatimskich i przypomniał o prośbie Maryi – pierwszych sobót miesiąca, które są gromadzeniem przy Matce, aby wynagradzać Jej za grzechy ludzi.

Jest tak wiele zła w dzisiejszym świecie, a mało ducha ofiary – dzieci fatimskie, pomimo młodego wieku, praktykowały pokutę i umartwienie dla ratowania biednych grzeszników. To wezwanie Maryi jest dziś nadal aktualne i pokuta również ma swoją ”moc” przed Panem Bogiem, dlatego Ksiądz Biskup zachęcał, aby przybywać tu do domu Matki, aby wypraszać łaski dla zagubionych dzieci Bożych.

Przedłużeniem modlitwy zanoszonej podczas Mszy świętej było modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem oraz medytacja – zaduma nad tajemnicami różańcowymi. Różaniec wynagradzający był dopełnieniem pierwszej soboty w Seminarium. O. Zdzisław – kustosz – pokazał jedną z 11 ksiąg peregrynacyjnych i powiedział, że w tych księgach są zapisane prośby, podziękowania i troski ludzi – dzieci Maryi wpisywane podczas peregrynacji M. B. Fatimskiej w parafiach naszej diecezji – dzisiaj Maryja czeka tu na krańcu naszej diecezji na swoje dzieci. Czeka, zaprasza i nadal chce wysłuchiwać Waszych próśb i wypraszać potrzebne łaski dla swoich dzieci. Co możemy powiedzieć o dziecku, które zapomina o swojej Matce? – postawił takie pytanie, a jednocześnie serdecznie zaprosił wszystkich do domu Matki.

o. Zdzisław SSCC

www.sanktuarium-fatimskie.pl

Nasi partnerzy