Jak otrzymać niebo?

  • Napisany przez:

Do I etapu konkursu, który odbył się 9 listopada, zgłosiło się 12 uczniów. Spotkanie rozpoczął ks. Marcin od przybliżenia wartości modlitwy do świętych, jaki daje czas listopada. Przypomniał, że święci przeszli przez świat dobrze czyniąc i za to otrzymali Niebo. Podkreślił, że byłoby za bardzo bajkowo, gdyby na swojej drodze nie spotykali trudów, ale praca, wymaganie od siebie i święty upór dały motywację w ich pielgrzymce do nieba. Ksiądz wspomniał też o św. Janie Pawle II, który mówił, że święci mogą być dla dzisiejszego świata zawstydzeniem.

Po wprowadzeniu przyszedł czas na przedstawienie jury w składzie: ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, pani Pedagog Małgorzata Barańców i Katechetka Mariola Ligorowska. Prezentacje rozpoczęła młodzież z gimnazjum. Po niej przyszedł czas na szkołę podstawową. Młodzi ludzie bardzo mocno przeżywali swoje role i widać było ich utożsamianie się z odgrywanymi postaciami. Po prezentacjach jury obradowało, a w tym czasie dzieci śpiewały piosenki religijne. Po trudnych obradach pani Małgorzata, przedstawiciel jury, ogłosiła wyniki konkursu, które są następujące:

1 miejsce – Maria Leśniak – św. Natalia, 2 miejsce – Wiktoria Krzemińska – św. Cecylia, 3 miejsce – Karolina Kulba – św. Karolina. Jury przyznało też wyróżnienia. Otrzymali je: Agnieszka Kaszuba, Oliwia Guzik, Klaudia Sójka, Jan Toporowski. Na koniec dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Ks. Krzysztof przypomniał wszystkim uczestnikom, którzy nie zajęli trzech pierwszych miejsc, że są zaproszeni na wyjazd 17 listopada do Ząbkowic Śląskich jako obserwatorzy.

Gratulujemy młodzieży i zachęcamy innych do poznawania świętych patronów.

ks. Marcin Zawada

 

 

Nasi partnerzy