Jak wakacje to tylko z Bogiem

  • Napisany przez:
Czy może być piękniejsze zakończenie roku szkolnego i katechetycznego od tego, który świętujemy z wielką radością i z najlepszym przyjacielem z Panem Bogiem? Myślę, że to najlepszy sposób na rozpoczęcie wakacji. A doskonałą okazją ku temu jest coroczny festyn rodzinny na Górze Wszystkich Świętych. Parafiada 2018 zgromadziła licznie mieszkańców Słupca, Nowej Rudy i okolic.
W niedzielne popołudnie na Górkę przybyli wierni, by dziękować Dobremu Bogu za cały rok edukacji, by pokłonić się Matce Bożej, a podczas Mszy Św. odprawionej przy ołtarzu polowym modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
O piękną oprawę muzyczną liturgii zadbała Schola Załoga Boga, którą po raz kolejny gościliśmy na Górce. Rodzinny festyn to modlitwa, radość i wspólna zabawa. To także czas podsumowań minionego roku katechetycznego, podczas którego młodzież gimnazjalna przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania, dzieci klas trzecich po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca, a dzieci klas czwartych świętowały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dla tych najbardziej wytrwałych uczniów klas trzecich i czwartych, tych wszystkich, którzy odprawili pierwsze piątki miesiąca czekały nagrody. Wręczenie ich było jednym z ważniejszych punktów programu Parafiady. Bo atrakcji w tym dniu było wiele. Można było spróbować swoich sił i sprawdzić kondycję podczas rodzinnego biegu, którego trasa przebiegała od Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej do wieży widokowej, prowadzonego przez Aktywną Nową Rudę lub tę samą drogę pokonać spacerowym krokiem z przewodnikiem Panem Edwardem Soją. A na muzycznej scenie Podzamek Boys oraz Fragua. To właśnie śpiew połączony z modlitwą w wykonaniu rockowego zespołu chrześcijańskiego towarzyszył podczas niedzielnego festynu.
Nie brakowało też rozmaitych stoisk dotyczących zdrowia, żywności i natury przgotowanych przez Centrum Integracji Społecznej Gminy Kłodzko, Uzdrowisko Lądek- Długopole, Diabetyków, Zieloną Pracownię Pani Teresy Fereżyńskiej, Nadleśnictwo Jugów, Pizzerię Nowar. Ponadto występ przedszkolaków z Krainy Malucha, punkt dogoterapii z Bielawy, modelarze z Nowej Rudy, pokaz sprawnościowy Szymona i przyjaciół, stoiska z miodami z Bożkowa i Gorzuchowa, jak również z ceramiką i obrazami. Nie lada gratką dla najmłodszych były zabawy z DJ Przemkiem, malowanie twarzy, warsztaty anielskie oraz warsztaty z układania kwiatów. Tu pomoc nieśli wolontariusze Pani Magdaleny Schmidt. Licytacja pysznych tortów to nieodzowny element parafialnych festynów, na który zawsze wszyscy czekają, tak samo jak na losowanie cegiełek. A było na co czekać, bo nagrody wspaniałe. Wśród nich vouchery na kolację, do kina, fryzjera, na basen, bony upominkowe oraz nagrody rzeczowe. Nie zabrakło też nagród nietypowych, które były zaskoczeniem dla wszystkich, takich jak: fotografia z ks. Proboszczem Krzysztofem, spacer wokół Sanktuarium z ks. Marcinem, czy też kurs układania bukietów z kwiatów polnych prowadzony przez ks. Jacka.
To był dobry czas, pełen uśmiechu, radości , wspaniałej zabawy, spędzony przy doskonałej muzyce i pysznym jedzeniu. Domowe ciasto, kawa, herbata, pieczony prosiak, kiełbaski, grochówka, frytki czy pajda chleba ze smalcem to wszystko to, czego można było skosztować podczas niedzielnego festynu. Dziękujemy Bogu za ten czas, za pogodę, za ludzi, dzięki którym spotkaliśmy się na Parafiadzie, za to, że mogliśmy ofiarować małą cegiełkę, by nasza Górka wyglądała pięknie.
To niedzielne popołudnie, to nasze świadectwo wiary, to nasze podążanie za Św. Stanisławem Kostką- patronem wakacji naszych dzieci- Wakacji z Bogiem. Bo czy w górach, czy nad morzem, nad jeziorem, czy w domu…zawsze z Bogiem- najlepszym Przyjacielem.
 

Agnieszka Kruk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”234″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 
 
 
 
 
 
 
 

Nasi partnerzy