Kochamy Cię Polsko

  • Napisany przez:

W niedzielę 20 maja 2018 roku, z inicjatywy Akcji Katolickiej i grupy charytatywnej Caritas w parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie- Zdroju zorganizowany został III Festyn Parafialny. Motywem przewodnim festynu było hasło „Kochamy Cię Polsko”, uroczystość miała charakter integracyjno – patriotyczny. I choć nazwa może wskazuje na jej patetyczny, poważny charakter, w rzeczywistości było to spotkanie przebiegające w radosnym nastroju.

Parafianie i kuracjusze bawili się wyśmienicie, min. wspólnie śpiewając tradycyjne polskie pieśni (a nawet tańcząc…!) przy muzyce zespołu Nikodem. Nie zabrakło quizów o Polsce i wybitnych Polakach. Na scenie zaprezentował się Zespól Pieśni i Tańca Wałbrzych, zespół Cor Cordium, oraz dzieci i młodzież z placówek oświatowych Szczawna- Zdroju. Występy były przeplatane loterią fantową, w której można było wygrać wiele atrakcyjnych nagród, np. lot szybowcem :). Dodatkowo, na „Pchlim Targu” można było nabyć unikatowe przedmioty w przystępnej cenie. Nie zabrakło również niespodzianek dla najmłodszych: konkursów plastycznych i zręcznościowych, malowania twarzy, zabaw na dmuchanej zjeżdżalni oraz darmowych lodów i waty cukrowej. Dla miłośników polskiej kuchni przygotowano bogate menu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się domowe pierogi, bigos, żurek, swojska pajda z domowym smalcem oraz kiełbaski i kaszanka z grilla. Festynowa kawiarenka, dzięki dużemu zaangażowaniu parafian oferowała szeroki wybór ciast domowego wypieku, do których serwowano ciepłe i zimne napoje. Wspólnemu biesiadowaniu sprzyjała piękna słoneczna pogoda, ale oprócz tego udało się stworzyć atmosferę wspólnoty. Wspólnoty nie tylko wyznaniowej, ale i tej, wynikającej ze zwyczajnej przyjemności spędzania czasu w dobrym, życzliwym towarzystwie.

Dochód z festynu zostanie w całości przeznaczony na remont i modernizację sali katechetycznej dla dzieci i młodzieży oraz wspólnot parafialnych. Dziękujemy bardzo sponsorom i parafianom za ich wsparcie i zaangażowanie, dzięki czemu możliwa była organizacja kolejnego w parafii festynu.

Maria Nukui

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”205″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy