Kolędowania czas

  • Napisany przez:

W Wigilię święta Objawienia Pańskiego -Trzech Króli w pieszyckiej Jedyneczce zabrzmiały tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki.

Była to pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Pomysłodawczynią i organizatorem jest Elżbieta Adamska. Wszystkie klasy z radością wzięły w nim udział. Już na początku grudnia odbyło się losowanie kolęd i pastorałek. Wszystkie klasy starannie przygotowały się przy wielkim wsparciu swoich wychowawców, wspomnianej organizatorki oraz szkolnych katechetów. Zadbano o stroje i zgranie wokalne klas. Na korytarzach i w gabinetach rozbrzmiewały pieśni o narodzeniu Syna Boga Żywego, co podkreślało atmosferę Świąt Narodzenia Pańskiego.

To chrześcijańskie święto mające uczcić obecność Boga w historii człowieka, a także uzdolnienia człowieka do rozumnego poznania Boga, ma znaczenie dla współczesnych, czego dowodem są liczne orszaki Trzech Króli, czy wspomniane kolędowanie.

Atmosfera wspólnego kolędowania była radosna, zintegrowała społeczność uczniowską. Akustyk – Zbigniew Szyja zadbał o doznania muzyczne. Wszystkie klasy zaprezentowały się rewelacyjnie!!! Gratulujemy!!!

Dorota Słupska – Kresa

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”77″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy