Konkurs o Gross – Rosen

  • Napisany przez:

Wizytator Katechetyczny Dekanatu Strzegomskiego ks. prałat Marek Babuśka, pod patronatem dyrektora Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej dr Marka Korgula oraz dyrektora Muzeum Gross- Rosen w Rogoźnicy zaprasza na:

Źródło: http://dzieje.pl

 

III Diecezjalny Konkurs o Obozie

Koncentracyjnym Gross- Rosen

„KL GROSS- ROSEN (1940-1945)

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

 

 

Celem tego nietuzinkowego konkursu, jest propagowanie wśród młodszych i starszych uczniów tematyki dotyczącej obozu koncentracyjnego Gross- Rosen, rozwijanie postawy patriotycznej oraz przekazywanie im historycznej wiedzy na temat II wojny światowej. Konkurs odbywać się będzie w czterech kategoriach tematycznych: konkurs wiedzy, konkurs literacki, konkurs plastyczny i konkurs multimedialny. W szkołach, które zgłosiły chęć uczestnictwa, od 03 I 2018 do 02 III 2018 roku, mają się odbyć lekcje historii i inne zajęcia tematyczne przygotowujące młodych uczestników do konkursu.

Dnia 07 III 2018 roku należy przeprowadzić Szkolny Konkurs Wiedzy w wyżej wymienionych kategoriach, po czym przesłać protokół z konkursu na adres Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. App Piotra i Pawła w Strzegomiu.

W kwietniu na terenie Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy odbędzie się etap diecezjalny Konkursu. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Inka Zembrzuska

Nasi partnerzy