Konsekrowani będą świętować

  • Napisany przez:

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na XXII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2018 roku.

 

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego – jest dniem, w którym obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to przede wszystkim okazja do przypomnienia sobie doniosłej roli, jaką pełnią w Kościele i w naszej ojczyźnie osoby konsekrowane. To także dzień, w którym naszą modlitwą ogarniamy siostry zakonne, braci i ojców, jak i inne osoby zrzeszone w różnych instytutach życia konsekrowanego żyjące według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. W tym dniu modlimy się również o nowe powołania do życia konsekrowanego.

W obecnym roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, skupiamy się na Osobie Ducha Świętego i Jego działaniu w nas i w Kościele. Pragniemy na nowo odkrywać Osobę Ducha Świętego i udzielane przez Niego dary. Zbliżająca się 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę zachęca nas do zastanowienia się nad zobowiązaniem wynikającym z przyjęcia przez naród polski daru Ducha Świętego i owoców, jakie pod Jego tchnieniem wydawały w naszej Ojczyźnie osoby konsekrowane.

Z tej okazji zapraszam Siostry zakonne, Ojców, Braci i inne osoby konsekrowane, a także Was, umiłowani Diecezjanie, do wspólnotowego przeżycia tego dnia w naszej świdnickiej katedrze, który rozpocznie się o godz. 12.00.

Podobnie, jak każdego roku, bardzo Was proszę, by w święto Ofiarowania Pańskiego pomóc materialnie zakonom kontemplacyjnym – siostrom klaryskom od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śl. Już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie w tym dniu złożycie na ten cel na tacę. Wszystkie osoby konsekrowane polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

 † Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

Nasi partnerzy