Lourdes – przeczytaj, uwierz…

  • Napisany przez:

Lourdes – przeczytaj, uwierz i miej odwagę prosić.

Podczas tegorocznej wizyty kolędowej, wysłuchałem niezwykłego świadectwa. Była to relacja dzisiaj już blisko 70-letniej kobiety – matki dwojga dorosłych dzieci. Syn i córka poważnie chorują od urodzenia. Zwłaszcza córka została doświadczona wyjątkowym cierpieniem i podczas kolędy była w domu, siedziała wraz z nami przy stole. To wtedy pytając o jej zdrowie dowiedziałem się od mamy, że kilka lat temu córka była śmiertelnie chora. Lekarze zapowiadali szybką śmierć. I właśnie wtedy mamie chorej córki do ręki wpadła oferta miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizującego wyjazd do Francji i Hiszpanii.

Źródło: http://www.joewalshtours.ie/section/pilgrimages-lourdes

W programie podróży jej uwagę przykuło jedno miejsce: Lourdes. Nie miała wątpliwości: muszę tam jechać! Najpierw problem z pieniędzmi. Okazało się, że sporą część wymaganej kwoty przekazał wnuk, który przekazał swoje prezenty z okazji 18. rocznicy urodzin. Udało się pojechać. Kobieta znalazła się w Lourdes. Będąc tam zaledwie jeden dzień wykorzystała maksymalnie czas na modlitwę. Prosiła Matkę Bożą o Jej wstawiennictwo z intencji chorej córki. Następnego  dnia otrzymała telefon z Polski. Głos w słuchawce: Córka odzyskała siły! Wstała z łóżka! To była nieprawdopodobna choć najszczęśliwsza informacja. Po powrocie do Polski potwierdziły się telefoniczne relacje. Córka wyzdrowiała. Lekarze mówili o cudzie. Matka wiedziała jak do tego doszło. Kto za tym stoi.

Przywołuję to świadectwo, które mnie poruszyło gdyż jest ono wyjątkowe zwłaszcza w roku kiedy przypada 160. rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. W tym roku to francuskie sanktuarium będzie w centrum uwagi katolickiego świata.  Wiele pielgrzymek, w tym także pielgrzymka naszej diecezji  z udziałem Biskupa Ignacego, nawiedzi to miejsce. Może są nasze jakieś strapienia,  jakieś choroby ciała i ducha – powierzmy je tam albo tu gdzie mieszkamy wstawiennictwu Matki Bożej. Możemy to zrobić np. w niedzielę 11 lutego, kiedy będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes i zarazem Światowy dzień Chorego. Modlitwa pełna wiary jest potężnym orężem wobec naszych słabości.

ks. Krzysztof Ora

Nasi partnerzy