Ludzie Jana Pawła II

  • Napisany przez:

Na stadionie w Wałbrzychu 7 kwietnia, odbędzie się już po raz czternasty Msza św. Zwyczaj ten przetrwał od czasów tej pierwszej- spontanicznej  Mszy z dnia 7 kwietnia 2005 roku.
Jest to jedyna taka uroczystość (Msza Święta na stadionie), która przetrwała od śmierci Jana Pawła II i gromadzi kilka tysięcy wiernych.

Główną intencją wszystkich dotychczasowych uroczystości była modlitwa o  beatyfikację Papieża Jana Pawła II i o Jego kanonizację oraz w 2014 podziękowanie za kanonizację i za dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Organizatorami uroczystości są wałbrzyscy Kapłani oraz środowiska świeckie z Władzami
i  instytucjami miejskimi.

W latach 2010,  2011, 2012, 2013 (z Sanktuarium), 2014, 2015 i 2016, 2017 transmisję z uroczystości  przeprowadziła  TV Trwam oraz Radio Maryja, dzięki którym uroczystość wałbrzyska pokazywana była  w całym świecie. Corocznie  przeprowadzana była także zbiórka, przeznaczona na Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

LUDZIE JANA PAWŁA II – pod taką nazwą utworzona została Grupa Inicjatywna po Mszy Św. na Stadionie 7 kwietnia 2005 r. Do Grupy należą ludzie świeccy oraz duchowni z parafii wałbrzyskich i okolic. Głównym przesłaniem LJPII jest realizowanie nauczania naszego Wielkiego Papieża.

Od 2005 roku spotykamy się w parafii św. Franciszka z Asyżu. LJP II są współorganizatorami i mocno angażują się w życie religijne i patriotyczne Wałbrzycha. Głównym wydarzeniem od 12 lat jest organizowanie i  oprawa muzyczna Papieskiej  Mszy św. na Wałbrzyskim Stadionie, w której corocznie uczestniczy kilka tysięcy mieszkańców, także tworzenie  wałbrzyskiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej Pozytywne Granie, w którym bierze udział młodzież, dzieci i dorośli.

Beata Mucha

 

Nasi partnerzy