Męka Jezusa przy Całunie Turyńskim

  • Napisany przez:

W parafii św. Bartłomieja w Kudowie-Zdroju 5 listopada gościliśmy Annę Krogulską, świecką misjonarkę, która wiele lat życia poświęciła na zgłębianie wiedzy dotyczącej Całunu Turyńskiego, a także na prezentowania tego, co wie innym. To prezentowanie nie ma jednak nic wspólnego z dzieleniem się samą tylko wiedzą; przeciwnie. Jest ukazywaniem miłości i dobroci Boga, który „tak umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne”.
Kopia Całunu została zakupiona przez Stowarzyszenie, w którym działa s. Anna 5 lipca 2007 r. w Muzeum Całunu Turyńskiego w Turynie, a następnie poświęcona przez kard. Stanisława Dziwisza. Po powrocie z misji do Polski jest w Stowarzyszeniu Misjonarzy Świeckich, które powstało, by ułatwić poznanie duchowości misyjnej przez osoby świeckie oraz by im służyło na czas formacji czy urlopu lub potrzebnej rekonwalescencji. Jeździ po świecie z Całunem i ewangelizuje. Pierwsza katecheza i przekazanie orędzia o Całunie miała miejsce 22 lipca 2007 r. w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Dobczycach. Na zaproszenie księży proboszczów w oparciu o Całun Turyński Stowarzyszenie przeprowadziło już kilkudniowe rekolekcje w wielu miejscach.
Również i u nas, w parafii św. Bartłomieja wyczuwało się duże zasłuchanie i przejęcie ogromem cierpień i ilością a także brutalnością ciosów, które przyjął Jezus. W pokorze, bez słów, co jeszcze bardziej rozwścieczało bijących go.
Siostra Anna – jak do niej mówią wszyscy modliła się z nami, prowadziła koronkę do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważaniami przy Całunie o męce Jezusa, sprzedawała swoje książki, rozmawiała z wieloma parafianami.

Jarosław Komorowski

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”31″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy