Miej serce i patrzaj w serce

  • Napisany przez:

Piękne i zwyczajne marzenia niektórych dzieci spełniali także w tym roku, ludzie o szlachetnych sercach, w ramach prowadzonej przez naszą parafię akcji Adwentowe Drzewko Dobroci. Przygotowane starannie a następnie przyniesione na plebanię, przepięknie zapakowane paczki, paczuszki, torby, worki świąteczne, czekały na odpowiednie posegregowanie i przygotowanie ich do odbioru przez dzieci.

Koniecznie zatem do pracy musiała przystąpić „silna grupa pod wezwaniem…” i opieką Pani Małgorzaty Malach-Barańców, która dnia 18 grudnia 2018 roku, przenosiła, układała, sortowała i porządkowała paczki dla ponad 90 osób. Osiem „dzielnych niewiast” z PaT- u przez trzy godziny z aptekarską dokładnością układały kolejne paczki.

I zgadzamy się całkowicie z Anatolem France, że: „aby osiągnąć wspaniałe rzeczy musimy marzyć tak dobrze, jak działać”. Dziecięce marzenia zamknięte w kolorowych paczkach, przygotowanych przez ludzi dla których słowa Adama Mickiewicza: „Miej serce i patrzaj w serce”- są mottem nie tyko w okresie przedświątecznym, będą do odbioru dnia 22 grudnia w godzinach 10.00 do 12.00.

ks. Marcin

„Marzenia te duże i te maleńkie (…)

Po pierwsze mieć dużo chomików
Lornetkę i domek malutki
I żeby się u mnie na strychu
Zalęgły choć raz krasnoludki
 
A ja chciałbym fruwać po niebie
W minutę być na końcu świata
A w domu mieć tylko dla siebie
Samolot i psa oraz brata…”

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”352″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy