„Miło szaleć, kiedy czas po temu”

  • Napisany przez:

Według tradycji, Andrzejki były świętem obchodzonym tylko przez panny. Dla kawalerów przewidziane były Katarzynki przypadające na 24 listopada. Andrzejki kojarzyły się kiedyś pannom przede wszystkim z okazją wyproszenia u świętego Andrzeja ukochanego. W ten dzień modlono się więc bardzo uroczyście! Wierzyły one bowiem, że ich życzenie się spełni i czekały na znak, mówiący o tym, że ich prośba została wysłuchana.

Obecnie Andrzejki stały się po prostu jeszcze jedną okazją do powszechnej zabawy, bez względu na płeć czy stan cywilny. Specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Dlatego dnia 29 listopada 2018 roku w wigilię świętego Andrzeja, patrona podróżników i małżeństw oraz orędownika zakochanych, Pizzeria – Kawiarnia „Ewelina”, w swe gościnne progi przyjęła ponad 130 młodych osób, które wesoło bawiły się przy największych przebojach serwowanych przez DJ JOHNSONA – Przemysława Burnosa. Szaleństwo na parkiecie i animacje prowadzone przez młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego z Nowej Rudy, porywały wielu. Lambada i „Ta dziewczyna jest szalona” łączyły pokolenia, w kolorowym tłumie wirowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Muzyka rzeczywiście łączy ludzi, a więc chwilo trwaj… Po tych wszystkich szaleństwach można było uzupełnić zapasy energii zajadając się pizzą, sernikami, domowymi jabłecznikami i niebiańskimi rogalikami.

Księdzu Marcinowi dziękujemy za pomysł, realizację i odwagę w zorganizowaniu tak dużej imprezy dla młodzieży. A wszystkim zaangażowanym nauczycielom, rodzicom i wolontariuszom  dziękujemy za pomoc.

Marcelina

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”336″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy