Młodzi chcą pomagać

  • Napisany przez:

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej, powstało w 2004 roku razem z Diecezją Świdnicką. Siedziba naszego KSM-u znajduje się na Placu Jana Pawła II nr 1 w Świdnicy.

Nasz e-mail to ksm@diecezja.swidnica.pl, możecie nas również znaleźć na naszej stronie internetowej: www.ksm.swidnica.pl. Mimo tak długiego stażu jesteśmy KSMem początkującym. Naszym Asystentem Diecezjalnym jest ks. Jakub Klimontowski, a Prezesem Diecezjalnym Justyna Pawłowska, która została wybrana na drugą kadencję.

Jesteśmy grupą młodych ludzi, która twórczo i aktywnie wykorzystuje swój wolny czas na Chwałę Bożą. Na KSM każdy z nas w najlepszy sposób odnajduje siebie w dzisiejszym świecie. Spędzamy ze sobą wspaniałe chwile. Wspólnie bawimy się i modlimy, organizujemy wyjazdy i rekolekcje, bierzemy udział w pielgrzymkach, w warsztatach dziennikarskich, turniejach piłki siatkowej.

Organizujemy również Festiwale Młodych w naszej diecezji, które odbywają się trzy razy do roku oraz koncerty na cześć Jana Pawła II. Działamy nie tylko z korzyścią dla siebie, ale także dla innych. W naszych działaniach corocznych zawsze znajdą się wieczory poetyckie dla mam, spartakiada dla niepełnosprawnych, sprzątanie grobów przed Świętem Zmarłych oraz zbiórki na rzecz Domu Samotnej Matki. Podczas spotkań formacyjnych śpiewamy razem, choć nie wszyscy jesteśmy uzdolnieni muzycznie to i tak się staramy. Modlimy się i wciąż na nowo poznajemy Chrystusa – źródło życia i szczęścia.

Każdy z naszych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozwija swoje pasje, talenty oraz indywidualne umiejętności, tak aby potem móc służyć innym.

  Klaudia Chętkowska 

Nasi partnerzy