Modlitwa na stadionie

  • Napisany przez:

Kolejna rocznica odejścia św. Jana Pawła II do wieczności zbiega się w tym roku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.  Przy tej okazji uświadamiamy sobie, że suwerenność choć odzyskana to jednak jest  tak wielką wartością, że należy się o  nią niezmiennie troszczyć. Dla

Polaków wyjątkowym przewodnikiem po drogach wolności był i jest nadal św. Jan Paweł II.

Prowadzony przez Ducha Świętego, przez cały swój pontyfikat a zwłaszcza poprzez pielgrzymki do Ojczyzny, pouczał i przestrzegał nas przed pułapką wolności pozbawionej fundamentu wartości wynikających z Dekalogu i orędzia Ewangelii.

Cieszę się, że dane nam jest w Wałbrzychu kontynuować tą jedyną w Polsce tradycję modlitewnych spotkań z racji kolejnej rocznicy odejścia do wieczności św. Jana Pawła II.  Niechaj w tym roku, w sobotę 7 kwietnia, modlitwa na stadionie Górnika pod przewodnictwem JE ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, wieloletniego osobistego sekretarza św. Jana Pawła II a dzisiaj metropolity lwowskiego, pomoże nam właściwie ocenić i rozwijać dar naszej osobistej jak i narodowej wolności.

Nasze spotkanie, transmitowane na cały świat przez Telewizję Trwam i Radio Maryja, rozpocznie się o godz. 15.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie sprawowana będzie Msza św. a  po niej będzie trwało modlitewne czuwanie do godz. 21.37.

 Zachęcam wszystkich do udziału w modlitwie za przyczyną św. Jana Pawła II i z serca błogosławię.

Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Nasi partnerzy