Mój szkolny kolega z misji

  • Napisany przez:

Wśród laureatów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Mój szkolny kolega z misji znalazła się świdnicka katechetka p. Małgorzata Wawszczyk. 29 maja br. w Niepokalanowie odbyła się uroczysta gala tego konkursu. Spotkanie poprzedziła Msza św. w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jerzy Mazur – przewodniczący Komisji KEP ds. Misji. Ks. bp wyraził wdzięczność nauczycielom i wychowankom za duże zaangażowanie w dzieło misyjne i przypomniał, że wszyscy jesteśmy misjonarzami, nie wolno nam więc ukrywać daru wiary w sercu, zatrzymując ją tylko dla siebie. Trzeba nieść Chrystusa innym.

Następnie w sali św. Bonawentury wręczono zwycięzcom nagrody. W konkursie wzięły udział 273 szkoły z różnych rejonów Polski. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli do wyboru kategorię literacką, plastyczną, muzyczną i charytatywną, natomiast nauczyciele i katecheci przygotowali scenariusze zajęć. Miło nam poinformować, że p. Małgorzata Wawszczyk, katechetka w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy, zdobyła II miejsce. Jak sama zaznacza, należy stale podejmować wszelkie przedsięwzięcia, szukać nowych form i środków, by dotrzeć z Dobrą Nowiną do najdalszych zakątków świata.

Pani Małgorzacie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

s. Magdalena

Więcej informacji: http://www.adgentes.misje.pl/aktualnosci/wydarzenia/37266/uroczysta-gala-konkursu-w-niepokalanowie#1

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”222″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy