Na drodze ku Jezusowi

  • Napisany przez:

Przekazywanie dzieciom wiary w prawdziwego, żywego Boga, nauka nawiązywania z Nim osobistej relacji, jest zadaniem rodziców. To oni od momentu narodzin dziecka wprowadzają je we wspólnotę wierzących, prosząc o chrzest święty. Oni dbają o to, by od najwcześniejszych lat dziecko uczyło się być blisko Boga.

Udział rodziców w formowaniu wiary swoich dzieci jest szczególnie ważny w czasie przygotowania do I Komunii świętej. „To właśnie w tym okresie – pisze o. Jacek Salij – dziecko uczy się tego, że obowiązki związane z wiarą mogą być prawdziwą radością oraz że troska o własną wiarę jest przede wszystkim jego zadaniem, jakkolwiek rodzice jeszcze długo będą mu w tym pomagać”.

W parafii św. Jerzego okres przygotowania rozpoczął się w niedzielę 17 września 2017 r. uroczystym wprowadzeniem dzieci do grona przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa w I Komunii świętej. Od strony duchowej za przygotowania odpowiada ks. Paweł Szałek, który też szczególnie troszczy się o to, by kolejne kroki na drodze ku Jezusowi dzieci pokonywały wraz z rodzicami. To właśnie z rąk swoich rodziców w dniu 15 października dzieci otrzymały różańce, z prośbą, by ta modlitwa towarzyszyła im tak jak Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie z Fatimy. Rodzice przekazali też swoim dzieciom 19 listopada księgę Pisma świętego, a 8 grudnia, w dniu uroczystości Niepokalanego poczęcia, medaliki.

W kolejnych miesiącach dzieci czekają następne kroki na drodze ku Jezusowi. Już 2 lutego, w dniu uroczystości Ofiarowania Pańskiego, będzie to poświęcenie świec, a w kolejnych miesiącach poświęcenie książeczek do nabożeństwa. Zarówno świece, jak i modlitewniki dzieci ponownie otrzymają z rąk rodziców. Czas przygotowań jest ważny również dla tych ostatnich. Mają oni okazję, aby ożywić i pogłębić swoją własną wiarę, a także pokazać dziecku, że wszyscy są braćmi w wierze, a wiara rozwija się we wspólnocie.

Ewa Chabros

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”96″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy