Napełnieni Duchem Świętym

  • Napisany przez:
„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym…” Pod takim hasłem w dniach od 14 do 16 marca, uczniowie Szkół Podstawowych nr 2 i 3 naszej parafii, przeżywali swoje Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Przez trzy dni dzieci w grupach wiekowych uczestniczyły w naukach rekolekcyjnych w  szkole, jak i w kaplicy św. Józefa. Brali udział w warsztatach rekolekcyjnych w klasach, w projekcjach religijnych filmów DVD i śpiewie.
 
Szczytem rekolekcji było przystąpienie dzieci i młodzieży do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. W dobrym przeżywaniu rekolekcji pomagali nam zaproszeni przez parafię „Chrystusa Króla” goście. I tak przybyła do nas siostra Danuta, ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Poznaniu, która przedstawiła dzieciom potrzebę duchowego rozwoju wiary, oraz zachęciła do udziału w spotkaniach Eucharystycznego Ruchu Młodych, które gromadzą dzieci i młodzież nie tylko z Polski ale także i zagranicy.
 
Kolejnym zaproszonym gościem był ks. dr Grzegorz Umiński z Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej. Poprzez głoszoną naukę przygotował i zachęcił uczniów do wielkopostnej spowiedzi świętej. Msza święta sprawowana w intencji nauczycieli i uczniów połączona z nauką rekolekcyjną ks. Adama, naszego wikariusza o budowaniu Królestwa Bożego, przyjęcie Komunii świętej oraz uroczyste błogosławieństwo uczestników zakończyło czas Świętych Rekolekcji Wielkopostnych w naszych Szkołach.
 
W imieniu Duszpasterstwa Parafii „Chrystusa Króla” składamy serdeczne podziękowania Dyrektorom Szkół, wychowawcom, nauczycielom i pedagogom za pomoc i opiekę nad uczniami podczas trwania  Rekolekcji Wielkopostnych w Szkołach. A razem z uczniami wołamy: „Duchu Święty, prowadź nas! Duchu Święty, umacniaj nas!. Duchu Święty, uświęcaj nas! Amen
Beata Tarasiuk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”140″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 
 
 

Nasi partnerzy