Nasz dar dla Ojczyzny

  • Napisany przez:

W świdnickiej katedrze, 11 listopada, odbyła się uroczystość poświęcona 100 rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości. Eucharystię sprawował bp Ignacy Dec, który wygłosił również homilie   „Nasz dar dla Matki Ojczyzny na Jej urodziny”.

Mówił o: darze szczerej modlitwy, darze rzetelnej, uczciwej pracy, darze cichego cierpienia.

Ojczyzna jest wielkim darem dla człowieka, ale i wielkim zadaniem. Jak powiedział Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia:

„Piękną i zaszczytną rzeczą jest umrzeć za Ojczyznę…Większym nieraz bohaterstwem jest żyć, trwać, wytrzymać całe lata…Wytrwać dla Ojczyzny, nabrać zaufania do niej, mieć gotowość oddania wszystkiego z siebie…”

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”327″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy