Nie lękajcie się być świętymi

  • Napisany przez:

Gdzie można dzisiaj Świętych zobaczyć? Są między nami w szkole i w pracy – słyszymy jak wesoło śpiewa Arka Noego. Taki mały, taki duży może świętym być! Taki ja, taki ty może świętym być!

1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych Kościół dodaje cześć tym, którzy weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która zaprowadzić ma ich do świętości, do której powołany jest każdy z nas. W tym dniu szczególnie pójdźmy za głosem Jana Pawła II i starajmy się odpowiedzieć na Jego wezwanie: „Nie lękajcie się być świętymi Nowego Tysiąclecia!” W dniu imienin Wszystkich Świętych relikwie niektórych z nich były obecne na ołtarzu w naszej świątyni. Każdy z nich był kiedyś synem, córką, uczniem, bratem, siostrą. Wspomniał o tym ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, który przewodniczył czwartkowej uroczystej koncelebrowanej Eucharystii. Odniósł się do słów Papieża Franciszka, który podkreślił, że jesteśmy zjednoczeni ze wszystkimi świętymi, nie tylko z tymi najbardziej znanymi, ale także z tymi z sąsiedztwa. Święci są blisko nas, to nasi najprawdziwsi bracia i siostry. To oni zapraszają nas na drogę szczęścia wskazaną w ewangelii. Podążając w procesji na nasze cmentarze sercem, myślami i modlitwą jesteśmy przy naszych bliskich, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.

Zapalając światełko nadziei wierzymy, że cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. W dzień Wszystkich Świętych jesteśmy bliżej nieba w jedności ze Świętymi, prosząc ich o wstawiennictwo i opiekę. Na czas refleksji, zadumy, wspomnień przychodzi czas 2 listopada w dzień wszystkich wiernych zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Modlimy się za dusze, potrzebujące czyśćca, który jest przedsionkiem Nieba.

Agnieszka Kruk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”321″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy