„Nie lękajcie się”

  • Napisany przez:
„Habemus papam!” 40 lat temu świat dowiedział się, że jest nowy papież, a został nim kard. Karol Wojtyła. Wielkie zaskoczenie, niedowierzanie i szczęście. Wszyscy to do dziś pamiętamy. Każdy mógłby o tym godzinami opowiadać. Każdy przeżył to inaczej. Każdy w innym czasie, podczas swoich różnych zadań. Z potrzeby serca kapłani i wierni zgromadzili się przy swoim pasterzu w słupieckim wieczerniku we wtorek 16 października, by dziękować Bogu za dar życia i świętości Jana Pawła II.
Uroczystej Mszy przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn w asyście ks. Prałata Jerzego Czernala. W kazaniu ks. Proboszcz nawiązał do pierwszej homilii z inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II. Mówił za Świętym Papieżem:
„Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się!”. Dziękujemy w ten szczególny dzień za Świętego Papieża, modlimy się o naszą świętość i za Kościół słowami: Święty Janie Pawle II, módl się za Kościół, który tak bardzo kochałeś i pchnąłeś śmiało na drogę heroicznej wierności Jezusowi! Święty Janie Pawle II, módl się za nas, abyśmy pod przewodnictwem Papieża Franciszka tworzyli (zgodnie z życzeniem i modlitwą Jezusa) jedno serce i jedną duszę, aby świat uwierzył. Amen.

ks. Marcin

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”306″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

 
 

Nasi partnerzy