Nowe Życie bierzmowanych

  • Napisany przez:

Z trzecimi klasami gimnazjum, przygotowującymi się do przyjęcia za kilka miesięcy sakramentu bierzmowania, udaliśmy się na kurs Nowe Życie dla młodzieży do Dzierżoniowa. 27 i 28 października organizowała go parafia Maryi Matki Kościoła z pomocą Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina.

Młodzi stanęli na wysokości zadania, z otwartością wkroczyli w zajęcia Kursu. Większość z nich odważyła się na najważniejszy krok – wyznanie Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela.

Tak te dni wspomina Łukasz:

Ważnym punktem w całym przygotowaniu do sakramentu bierzmowania są rekolekcje – wyjazdowe lub tu, na miejscu, niedaleko nas – w Dzierżoniowie. Udało nam się świetnie przeżyć 2 dni skupienia i uwielbienia a zarazem radości i zawiązania wspólnoty, znajomości. Dzięki Pallotyńskiej Grupie Ewangelizacyjnej – młodych ludzi ufających Bogu, doświadczyliśmy Ducha Świętego, panowania Jezusa Króla w naszym życiu oraz głębokiego miłosierdzia Bożego.

 

Cieszymy się z odwagi i odpowiedzialności naszej młodzieży. Ich udział w Kursie świadczy, iż naprawdę chcą otworzyć się na Nowe Życie, które tylko Jezus dać może.

 

Ks. Rafał Szuba

 

Nasi partnerzy