Nowi kanonicy kłodzkiej kolegiaty

  • Napisany przez:

Czterech nowych członków dołączyło do składu Kapituły Kolegiackiej w Kłodzku. W sobotnie przedpołudnie 2 grudnia bieżącego roku JE ks. bp Adam Bałabuch przyjął nowych kanoników: Ks. Krzysztofa Iwaniszyna – z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie- Słupiec, ks. Tadeusza Dudę – proboszcza parafii św. Mikołaja w Świerkach, ks. Janusza Garulę z kłodzkiej parafii na „Owczej Górze” oraz ks. Stanisława Kasztalena z Nowej Rudy.

Podczas Eucharystii o godz. 11.00 Biskup Adam poświęcił nowo wybranym kanonikom szaty liturgiczne oraz skierował do wszystkich zgromadzonych Słowo Boże, w którym szczególną uwagę zwrócił na postać Franciszka Ksawerego, który jest zarazem patronem świątyni jak również miasta. Po uroczystej Mszy św. zgromadzeni w kolegiacie wierni, kapłani oraz samorządowcy udali się w Orszaku św. Franciszka na most św. Jana, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający patrona. Wszystko zakończyło błogosławieństwo udzielone przez biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej.

Dawid Okarma

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”46″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy