Obserwatorium u Niepokalanek

  • Napisany przez:

   „ Ciekawość świata rodzi się stąd, że patrząc nocą w niebo, nie sposób nie zachwycić się widokiem gwiazd”- z takiego założenia wychodzi siostra Dorotea Milewska, dyrektor Prywatnego Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu.  Z wykształcenia fizyk. Dzięki jej determinacji powstało pierwsze w regionie obserwatorium astronomiczne, dostępne dla każdego. Celem siostry Dorotei jest zainteresowanie dzieci , młodzieży oraz dorosłych otaczającym światem.; kształtowanie wiedzy  i rozwijanie  pasji  z zakresu astronomii, astronautyki, nauk ścisłych, przyrodniczych, technik multimedialnych.

 

 Zajęcia- spotkania 

w obserwatorium dostępne są już od września; w piątki od godz.19.00- 20.00 dla każdego, natomiast dla szkół w poniedziałki od godz. 12.30- 14.00 oraz w piątki od godz. 12.30- 14.00.

    W ubiegły piątek tematem zajęć była Gwiazda Betlejemska. Siostra  z pasją i w niezwykle ciekawy sposób opisywała  nam również  widoczne tego wieczoru niebo: najjaśniejszą gwiazdę- Syriusza, konstelacje Kasjopei, konstelacje Oriona, Betelgezę czyli dziesiątą pod względem jasności gwiazdę na nocnym niebie ale największe wrażenie na młodych uczestnikach wywarł widok wschodzącego właśnie Księżyca. Na pytanie prowadzącej: jak wam się podoba? Usłyszała: wow!

 

Inka Zembrzuska

 

 

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”106″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy