Ożywić tradycję

  • Napisany przez:

9 marca 2018 roku w ramach działań „Ożywić tradycję” dzieci z klasy 4d Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowej Rudzie uczestniczyły w WARSZTATACH WIELKANOCNYCH, zorganizowanych w Kaplicy Dobrego Pasterza przez księdza Marcina oraz Panią Mariolę Ligorowską.

Stół przy którym usiądziemy podczas śniadania wielkanocnego jest symbolem domowego ogniska, jednoczy nas, pozwala utrzymywać międzyludzkie więzi a pięknie udekorowany stół to także ozdoba domu. Właśnie takiego pięknego a jednocześnie łatwego dekorowania stołu wielkanocnego uczyły nas Panie Monika Popiołek oraz Sandra Kopyt z Wałbrzycha, które na co dzień z pasją samodzielnie wykonują wiele ozdób swoich domów.

Papier w wiosennych kolorach, piórka, wesołe naklejki, elementy drewniane i bibuła zostały wykorzystane do zrobienia przez dzieci obrączek na serwetki oraz wizytówek na stół. Stopień trudności wzrósł gdy wszyscy musieli pod czujnym okiem Pani Moniki, artystycznie poskładać papierowe serwetki. I pomimo wstępnych problemów wszystkie nasze serwetki prezentowały się w obrączkach rewelacyjnie. Na warsztatach dzieci przygotowały ponadto stroiki wielkanocne w kolorowych filiżankach wykorzystując bukszpan, bluszcz, wstążeczki, puchate kurczaczki i malutkie jajeczka. Piękne, staranne i zrobione z pasją i sercem dekoracje czekały jedynie, by móc je zaprezentować na prawdziwym wielkanocnym stole. Biały obrus a na nim kolorowe serwetki, wiklinowe podkładki, talerze z malowanymi tulipanami i panoszące się na nich malutkie gniazdka czekające jedynie na święcone, motyle z serwetek i fantazyjnie związane sztućce, stroiki zielone od bukszpanu i piękne tulipany na których liściach przycupnął napis WESOŁYCH ŚWIĄT – to efekt naszej wspólnej pracy, nauki i zabawy.

Stół to także miejsce gdzie mogliśmy zjeść np. przygotowany przez organizatorów sernik czy ciasto czekoladowe oraz wypić sok i herbatę. Podczas całych warsztatów na kilku stołach były prezentowane piękne ozdoby świąteczne, zrobione różnymi technikami, przygotowane przez LUDZI Z PASJĄ /dziękujemy Monice Popiołek, Zygmuntowi Nikodem, Joannie Galas i Marii Kęska/

Każdy z uczestników warsztatów obiecał, że w tym roku sam przygotuje w domu – SWÓJ WIELKANOCNY STÓŁ- trzymamy za słowo!
Beata

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”137″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 
 
 
 
 

 

Nasi partnerzy