Parafiada

  • Napisany przez:

W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na Parafiadę – czyli Festyn Parafialny, którym rozpoczniemy wakacje. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na Górze Wszystkich Świętych przy muzyce i śpiewie zespołu Podzamek Boys. Centralnym punktem będzie Msza św. dziękczynno – błagalna przy ołtarzu polowym o godz. 14.00. Będziemy się modlić w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, rodziców oraz wszystkich parafian, prosząc o Boże błogosławieństwo podczas wakacji oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.

Za oprawę muzyczną podczas Mszy będzie odpowiadać schola z Parafii św. Mikołaja Załoga dla Boga, pod kierunkiem p. Artura Turańskiego. Po Mszy będzie możliwość spędzenia radosnego i pełnego atrakcji czasu. W programie m.in. dobre jedzenie: smażony świniak, kiełbaski z grilla, frytki, grochówka, słodkości i napoje. Będą cegiełki i vouchery z nagrodami. Tradycyjnie nie zabraknie licytacji tortu. Ponadto przewidziane są stoiska: dotyczące zdrowia, żywności i natury, przygotowane przez: Centrum Integracji Społecznej Gminy Kłodzko, uzdrowisko Lądek – Długopole, Diabetyków, stoiska z przyprawami, z fontanną z czekolady, z ceramiką, z obrazami, Zielonej Pracowni p. Teresy Fereżyńskiej, Nadleśnictwo Jugów, Pizzerię Nowar, punkt dogoterapi z Bielawy, Przedszkole Kraina Malucha, anielskie warsztaty dla dzieci, modelarze z Nowej Rudy, miody z Bożkowa i Gorzuchowa, wystawa mebli drewnianych.

Będą również inne atrakcje, takie jak: zabawy z DJ Przemek, malowanie twarzy, gry i zabawy dla dzieci oraz bieg rodzinny do wieży widokowej, który poprowadzi Aktywna Nowa Ruda oraz wolontariusze, warsztaty florystyczne dla dzieci z układania kwiatów, pokaz sprawnościowy Szymona i przyjaciół, przejście do wieży z przewodnikiem Edwardem Soją. Będziemy gościć również Uniwersytet Trzeciego Wieku i wolontariuszy p. Magdaleny Schmidt. Dochód z Festynu będzie przeznaczony na dalsze prace przy Sanktuarium.

Serdecznie zapraszamy.

 Duszpasterze parafii Nowa Ruda-Słupiec.

 

 
 

Nasi partnerzy