Pasterka

  • Napisany przez:

„Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi. Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi! Czym prędzej się wybierajcie, do Betlejem pospieszajcie przywitać Pana”. Górnicza Orkiestra zagrała, a Chór parafialny zaśpiewał, gdy uroczysta procesja wchodziła do słupieckiej świątyni. Ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn z Dzieciątkiem na ręku, a z nim kapłani naszej parafii, Bractwo Św. Józefa, Liturgiczna Służba Ołtarza. Choinki rozświetlone lampkami, które rozpraszają ciemności. Nastała jasność, światłość wielka, bo przecież tej nocy narodził się Pan Jezus – Maleńka Miłość.

Tak rozpoczęła się o północy Pasterka – pierwsza Msza Bożego Narodzenia otwierająca oktawę liturgicznych obchodów związanych z tajemnicą Wcielenia. Dlaczego Pasterka? Bo właśnie pastuszkowie pilnujący owiec, jako pierwsi przybyli do małego Jezusa. To im Anioł z nieba oznajmił radosną nowinę przyjścia na świat Zbawiciela, a oni bez wahania udali się do miasta dawidowego, gdzie znaleźli Dziecię owinięte w pieluszki i położone w żłobie. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i żarliwą modlitwę pasterzy dążących do Betlejem.

Podczas tej wyjątkowej Eucharystii chcemy kontemplować Miłość od Boga nam daną, dziękować za dar Syna Bożego – usłyszeliśmy w słowie, wygłoszonym przez ks. Krzysztofa. „Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki” – to słowa z pierwszego czytania z Księgi proroka Izajasza, które przypomniał nam raz jeszcze ks. Krzysztof. Klękając przy szopce bożonarodzeniowej, przy żłóbku Bożej Dzieciny nie bójmy się wzruszenia i łez. To ta wyjątkowa, niepowtarzalna Miłość otwiera nasze, może czasem zamknięte, zbolałe serca. To przyjście na Świat Jezusa Chrystusa, naszego Pana, Odkupiciela pozwala wierzyć i mieć nadzieję. I tego życzył parafianom i gościom przybyłym do naszej wspólnoty w imieniu swoim i duszpasterzy parafii – nasz Proboszcz. By Narodzone Dziecię dało Pokój w naszych sercach, by każdy z nas doświadczył tej Bożej Miłości.

ks. Marcin Zawada

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”66″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy