Pielgrzymka do Łagiewnik

  • Napisany przez:

Oto jest dzień który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim”. Tą radosną pieśnią rozpoczęła się międzydekanalna pielgrzymka do krakowskich Łagiewnik na uroczystości Niedzieli Bożego Miłosierdzia, w tym roku odbywających się pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem wolności”. Po

przedstawieniu programu pielgrzymki, organizatorów, pana kierowcy i samych uczestników wyjazdu z dwóch dekanatów (Nowa Ruda Słupiec i Nowa Ruda), pielgrzymi przez modlitwy i śpiewane podczas drogi pieśni weszli w modlitewny klimat.

Około godziny 7.00  przybyli do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach i tam zawierzyli dzień i pielgrzymowanie. Czas oczekiwania na stanowiącą centralny punkt uroczystości Mszę św. polową w sanktuarium Bożego Miłosierdzia był okazją do indywidualnej modlitwy, spowiedzi, ale też do wzmocnienia sił „małą czarną”. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przez wielu kapłanów, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Wzięło w niej udział ok. 50 tys. wiernych z Krakowa, całej Polski, a także m.in. z Chin, Korei, USA, Anglii, Chorwacji, Słowacji, Węgier, Francji, Niemiec i Libanu. W homilii abp Jędraszewski dotknął sprawy wiary w Miłosierdzie i podkreślił, że ma ona prowadzić do miłości drugiego człowieka i do wyznania własnych grzechów. Metropolita krakowski zachęcał także słuchających go uczestników Niedzieli Miłosierdzia m.in. do postawienia sobie pytań o osobistą wiarę w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego oraz o ufność w Boże miłosierdzie.

 Po uroczystej Mszy św. przyszedł czas na przerwę, która dla jednych była okazją do udania się na obiad, a dla drugich czasem na rozmowy i dzielenie się przeżyciami podczas pielgrzymki. W Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 wszyscy pielgrzymi zgromadzili się w bazylice i przed nią, by uroczystą Koronką uwielbić Boga i upraszać potrzebne łaski. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem udali się w stronę autokarów. Czas drogi powrotnej wypełniony był modlitwą i śpiewem pieśni. O godzinie 21.00 pielgrzymi wrócili do Nowej Rudy.

ks. Marcin

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”159″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy