Pielgrzymka do Warszawy

  • Napisany przez:

W pierwszych dniach listopada grupa dzieci i młodzieży z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu wraz z ks. Marcinem Banaczykiem, wikariuszem parafii oraz p. Anią Majewską, opiekunką scholii i katechetką, udali się z pielgrzymką do Warszawy.

W pierwszym dniu pobytu w Stolicy uczestnicy wyjazdu odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, które zainspirowało wszystkich do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Po czasie pełnym wrażeń spędzonym w największym centrum nauki w Polsce, uczestnicy pielgrzymki wyruszyli na spacer po Warszawie nocą.

Drugi dzień pobytu w Stolicy Polski to odwiedziny parafii pw. św. Stanisława Kostki, w której ostatnie lata życia spędził bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Uczestnicy pielgrzymki zwiedzili tam muzeum związane z Polskim męczennikiem lat 80., a także modlili się przy jego grobie. Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Trybuny, szatnie, sale konferencyjne i punkty widokowe przestały być już tajemnicą z telewizji, a stały się miejscami na wyciągnięcie ręki dla każdego. Po przerwie spędzonej jeszcze w Centrum Handlowym Złote Tarasy, uczestnicy pielgrzymki zwiedzili cmentarz na Powązkach, odwiedzając groby najważniejszych Polaków.

Ostatni dzień spędzony w Warszawie to prawdziwa lekcja historii Polski. Dzieci i młodzież z parafii odwiedzili bowiem Muzeum Powstania Warszawskiego, poznając w nim bohaterską postawę swoich przodków walczących o wolność Ojczyzny.

Wdzięczni Bogu za tak wspaniały czas, jaki mogliśmy spędzić w Stolicy Polski, wszyscy uczestnicy pielgrzymki wrócili do swoich domów z radością w sercach, jak i na twarzach.

ks. Marcin Banaczyk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”28″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy