Pielgrzymka motocyklistów

  • Napisany przez:

Najpierw w 2016 roku był Rzym i pielgrzymka „Iskra Miłosierdzia” w czasie której motocykliści zawieźli papieżowi Franciszkowi zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Podarowali mu również motocyklową kurtkę z logo tego wydarzenia i kask z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.Potem rok 2017 i długa ,ekstremalnie trudna pielgrzymka do Matki Bożej w Fatimie. Oczywiście też na motocyklach z przystankami w najważniejszych miejscach objawień maryjnych w Europie. Prawie cztery tysiące kilometrów w jedną stronę. Z możliwością powrotu samolotem lub autokarem z której skorzystali tylko nieliczni. 30 czerwca tego roku wyrusza kolejna ,trzecia .Do Medjugorie z którego płynie wezwanie do budowania pokoju na świecie.
Salezjańskiemu Wolontariatowi Misyjnemu z Krakowa udało się wielkie przedsięwzięcie łączące motocyklową pasję wielu ludzi z pragnieniem zbliżenia się do Boga i dania świadectwa wiary całej Europie .
W pielgrzymce co roku biorą udział motocykliści z całej Polski w tym oczywiście i z naszej diecezji.Trudy poprzednich wypraw nie zniechęciły ich do wyprawy również i tego roku .Trwają ostatnie przygotowania. Start o poranku, wspomnianego już 30 czerwca z placu przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach po mszy rozesłania.

Aneta Zabrzewska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”229″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy