Modlitwa na szlaku

  • Napisany przez:

Jesteśmy grupą wiernych z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Nowej Rudy- Słupiec. W środę o świcie wyruszyliśmy wraz z ks. Marcinem, tym razem do Bukowiny Tatrzańskiej. Od pierwszych chwil towarzyszyły nam słowa ewangelii wg Św. Marka,

którego to wspomnienie przypada dzisiaj. Z modlitwą i śpiewem, podziwiając przez szyby autokaru majestatyczne góry Tatry w promieniach słońca, udaliśmy się do Czorsztyna, by tam spacerować po ruinach gotyckiego zamku z XIV wieku, położonego na wzgórzu nad Dunajcem i podziwiać piękne krajobrazy.

Podczas Eucharystii w uroczym kościółku Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej zawierzyliśmy ten czas pielgrzymowania naszemu Panu i Jego Matce. Ks. Marcin raz jeszcze odwołał się do słów ewangelisty i apostoła św. Marka- Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Nasze pielgrzymowanie to świadectwo wiary. I tym świadectwem powinniśmy się dzielić.

Znak krzyża przy przydrożnej kapliczce, postępowanie według Bożych przykazań to nasze świadectwo, nasza wiara, którą pragniemy umacniać każdego dnia naszego wędrowania, gdzie Matka Boża Królowa Tatr naszym przewodnikiem. To ona jest z nami na pielgrzymkowym szlaku, i w Stasindzie, która nas przyjęła w swe gościnne progi i podczas spacerów, gdzie podziwiamy piękno naszych gór. Prowadź nas Ukochana Matko po góralskiej ziemi, chroń nas.

Agnieszka

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”170″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Nasi partnerzy