Pierścień Rybaka

  • Napisany przez:

Jeżeli lubią Państwo książki trzymające w napięciu, thrillery zakorzenione historycznie, to koniecznie proszę przeczytać książkę Jeana Raspaila’a „Pierścień Rybaka”. Autor jest wybitnym francuskim pisarzem i podróżnikiem, laureatem wielu prestiżowych nagród. Do najbardziej znanych książek,

przetłumaczonych na język polski należą: Obóz Świętych, Król zza morza, Siedmiu jeźdźców, Sire i Pierścień Rybaka właśnie. O pierwszej z wymienionych:Obozie Świętych, będę musiał jeszcze kiedyś napisać, zachęcając równie serdecznie do jej przeczytania, w niej bowiem najbardziej ujawniają się „prorockie” zdolności pisarza.

Teraz jednak rekomenduję napisaną w 1995 roku, a przetłumaczoną dwadzieścia lat później na język polski książkę Pierścień Rybaka.
Czy to możliwe, że żyjemy w czasach dwóch papieży? Jak dzisiaj rozumieć średniowieczną legendę o „Księżycowym Papieżu”. Czy papież Benedykt XVI zasiadał już kiedyś na tronie Piotrowym.  To naprawdę pasjonująca powieść, napisana znakomicie, która prowokuje do sięgania po opracowania historyczne, aby sprawdzać, czy to wszystko prawda? Raspail jest erudytą, dzięki któremu poznajemy smaczki i tajemnice z historii Kościoła. Jak to doskonale ujął Rafał Ziemkiewicz: „ Jean Raspail udowadnia, że prawdziwe dzieje Kościoła są bez porównania ciekawszym materiałem na nowoczesny thriller, niż wydumane i naciągane demaskacje, produkowane przez ludzi słabo w tych dziejach zorientowanych. TO LEPSZE NIŻ KOD LEONARDA DA VINCI!”. Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tej powieści, to proszę po nią sięgnąć jak najszybciej. A ja będę szczęśliwy, że zaprosiłem Państwa na taką pasjonującą wyprawę.

                                                                        Ks. Wojciech Jarosław Dąbrowski

Nasi partnerzy