Pierwsza Msza Święta

  • Napisany przez:

Niedziela 27 maja była dla słupieckiej wspólnoty wyjątkowo radosnym dniem. W tym dniu nasz parafianin – ks. Marceli Mrozek, który dzień wcześniej otrzymał w Katedrze Świdnickiej z rąk bpa Ignacego Deca święcenia kapłańskie, odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą. Na to święto do parafii przyjechało wielu zaproszonych przez księdza Prymicjanta gości, a wśród nich kapłani (księża – goście z dekanatu i przełożeni z WSD ze Świdnicy), klerycy, diakon, rodzina, znajomi, a także górale z Mszany Dolnej oraz wiele innych osób.

Prymicyjną Eucharystię poprzedziła uroczysta procesja nowo wyświęconego księdza do naszego kościoła parafialnego. U progu świątyni ks. Neoprezbitera przywitali ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn i ks. Prałat Jerzy Czernal, a po modlitwie kapłana przed ołtarzem, gromkimi brawami – zgromadzeni w kościele wierni. Kapłan udał się do zakrystii, by przygotować się do Mszy św. i rozpocząć ją punktualnie o godzinie 12.30. Homilię wygłosił ojciec Duchowny WSD w Świdnicy. Kaznodzieja nakreślił młodemu kapłanowi obszar jego pracy. Mówił za papieżem Franciszkiem: „Pasterz ma pachnieć owcami”. Rozwijając myśl duchowny podkreślił, że „kapłan ma patrzeć dalej, a patrzenie dalej to nie tyle, co trzeba, co wszyscy…”

Wyraźnie wzruszony ksiądz Marceli odprawiał Mszę świętą głęboko przeżywając każdy jej element. Na koniec pięknej Eucharystii kapłan udzielił wszystkim Papieskiego Błogosławieństwa. Będziemy długo pamiętać tę uroczystość prymicyjną i modlimy się, by puste miejsce w Seminarium w Świdnicy zostało zapełnione.

ks. Marcin

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”208″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy