Pierwszy owoc modlitwy

  • Napisany przez:

„Gdy cierpi jeden członek, współcierpią inne członki”. Słowa świętego Pawła są dobrym komentarzem do prawdy o dramacie osób zmagających się z uzależnieniami. Uzależniony nigdy nie cierpi sam, w jego nałóg włączeni są jego najbliżsi, przyjaciele. Jego zmaganie staje się ich zmaganiem, jego wzloty i upadki stają się upadkami jego rodziców, dzieci…

Podobnie jak osoba uzależniona, także jego rodzice, bliscy nie mogą pozostać bez opieki. Jedną z jej form jest grupa wsparcia. W czasie spotkania rodzice dzieci uzależnionych oraz dorosłe dzieci alkoholików poprzez dzielenie się świadectwem własnego życia stanowią dla siebie pomoc i wsparcie. W myśl prostej zasady, iż  skoro Ja mogę, Ty też dasz radę.

Kilka miesięcy temu przy parafii katedralnej powstała Róża Żywego Różańca pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, która skupia rodziców dzieci uzależnionych oraz dorosłe dzieci alkoholików. Z modlitwy zrodziło się pragnienie stworzenia grupy wsparcia, by poprzez rozmowę i bycie razem nie ustawać w codziennej walce. W poniedziałek 24 IX odbędzie się pierwsze spotkanie grupy, a kolejne będą odbywać się w każdy poniedziałek w godzinach od 16 do 18 w salkach na plebanii.

Bliższe informacje: tel. 501928624 lub mail ptraczyk4@wp.pl

Ks. Paweł

 

Nasi partnerzy