Pieszycka parafia świętuje

  • Napisany przez:

W czerwcu, w pieszyckiej parafii pw. św. Antoniego z Padwy, odbyła się suma odpustowa. Wydarzenie to było wzbogacone również świętowaniem 40 – lecia święceń kapłańskich ks. Edwarda Dzika – proboszcza świątyni. Na niedzielnej koncelebrowanej Mszy Świętej wraz z zaproszonymi

zdj. Krzysztof Brzeźniak

gośćmi oraz parafianami spotkało się 10 kapłanów, m.in.: ks. Stanisława Chomiak – dziekan dekanatu Bielawa, wraz z kapłanami z dekanatu oraz ks. Stanisław Szupieńko – na przełomie lat 70 i 80 był tutejszym wikarym. On też wygłosił okolicznościowe kazanie. Jest kolegą ks. Edwarda wyświęconym w tym samym roku. Przybyli koledzy księża z Warszawy. Nie zabrakło w tak ważnym dniu najbliższej rodziny – mamy i rodzeństwa jubilata.

Mszę rozpoczęły życzenia od przedstawicieli miejscowych szkół, lokalnego samorządu, instytucji życia publicznego oraz stowarzyszeń działających przy parafii. Z życzeniami byli też przedstawiciele pani Minister Zalewskiej oraz pana posła Michała Dworczyka.

Eucharystię szatą muzyczną oprawiła kapela z Czarnego Boru Janicki. Zostały powołane do życia dwie Margaretki, Apostolatu z orędzia Matki Bożej z Medziugorji, w intencji ks. Edwarda Dzika.

Drugą częścią uroczystości odpustowych była Biesiada przygotowana przez Akcję Katolicką i naszych parafialnych wolontariuszy. Trwała w godzinach 14.00 – 22. 00. Spotkała się na niej społeczność naszej parafii i Gminy Pieszyce. Nie zabrakło jak zawsze lokalnej żywności, tradycyjnych wypieków, ciast i pierogów. Na scenie królowała muzyka. Wystąpiły na niej dzieci z Centrum Kultury oraz ze Szkoły Podstawowej NR 1. Ciekawie zaprezentował się klub  Senior + działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej. Największe brawa otrzymał zespół folklorystyczny z Piławy Górnej Górzanie, wspomniana wcześniej kapela Janicki oraz Duet 100%. Podczas Biesiady odbyła się loteria i licytacja. Główną nagrodą loterii były  dwu tygodniowe  wczasy do Szklarskiej Poręby. Wygrała je rodzina z naszej parafii. A fundatorem była rodzina państwa Zofii i Jana Szulc. Drugą nagrodą w loterii była kuchnia mikrofalowa z funkcja gotowania na parze. Tę nagrodę ufundował Pan Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Radnymi. Kolejną nagrodą był talon odzieżowy do sklepu Państwa Myszków. Nagrodą  był też rower ufundowany przez księży Rafała i Pawła. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim sponsorom i ofiarodawcom. Było ich wszystkich 59. W intencji tych osób odprawiono Mszę św. Całość imprezy poprowadził ks. Edward Dzik i Pan Leszek Opaliński. Wszyscy obecni na imprezie otrzymali od jubilata bigos i gulasz.

Nie zabrakło również letniego deszczu. Rozłożony namiot uchronił nas od zmoczenia. Bardzo udana impreza. Wszyscy czekają na kolejną edycję.

 Dorota Słupska – Kresa

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”245″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy