Plener

  • Napisany przez:

Duże Studio Plastyczne, działające w Kłodzku pod kierownictwem Bogdana Wieczorka, wybrało się na plener artystyczny do Kamieńczyka. Było pięknie! Wędrowaliśmy trasą wzdłuż granicy, zaglądając kilka razy na czeską stronę. Przemierzaliśmy naturalne połoniny, podziwiając rozległe widoki na masywy Śnieżnika i Pradziada. Zachwycaliśmy się architekturą Kamieńczyka, w szczególności najstarszego drewnianego kościoła na Ziemi Kłodzkiej. A potem malowaliśmy, fotografowaliśmy, szkicowaliśmy… Nie zabrakło ogniska, kiełbasek, słodkości, rozmów…. Księdzu Janowi Traczowi – gospodarzowi tego miejsca – gorąco dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wspaniały wykład z historii sztuki.
20 września 2018 roku po godz. 17.00 w kościele pw. Jana Pawła II w Międzylesiu odbędzie się wernisaż poplenerowej wystawy prac plastycznych, które powstały podczas tego pleneru. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy!

Janusz Laska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”244″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy