Płyta …rozpalająca serca

  • Napisany przez:

W czerwcu tego roku ,w święto Bożego Ciała, odbył się w Strzegomiu koncert uwielbienia pod nazwą „Rozpalić serca”. Jego organizatorem była Diakonia Muzyczna Effatha oraz obie strzegomskie parafie, a patronat honorowy objął biskup Ignacy Dec.

Koncert zgromadził wielką liczbę wiernych. Ponad trzydziestoosobowej grupie chórzystów, muzykom oraz solistom, w tym prowadzącemu koncert księdzu Rafałowi Masztalerzowi, udało się porwać ludzi do tańca i śpiewu – najszczerszych form modlitwy i uwielbienia Pana Boga. Wspaniała czerwcowa pogoda dopełniła piękna tego wieczoru. Koncert odbył się już po raz drugi. W tym roku udało się zgromadzić większe środki na jego organizację, wobec czego postawiono profesjonalną scenę i odpowiednie nagłośnienie. Dzięki wielu ludziom mogło się to odbyć na dużo większą skalę niż w zeszłym roku, organizatorzy pragną by w przyszłym roku koncert był jeszcze wspanialszy.

Każdy z nas może przyłączyć się do tego dzieła ponieważ w trakcie koncertu została nagrana płyta DVD. Jest ona jednocześnie cegiełką, a dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na organizację przyszłorocznego koncertu.

Płytę można zamówić pod adresem mailowym diakonia.effatha@gmail.com ,jest ona również dostępna w księgarni diecezjalnej w Świdnicy.

Aneta Zabrzewska

Nasi partnerzy