Podwójny Jubileusz

  • Napisany przez:

W piątek – 1 grudnia br. minęło 20 lat pracy duszpasterskiej ks. Proboszcza Edwarda Dzika w pieszyckiej parafii pw. św. Antoniego z Padwy.

Archiwum parafii św. Antoniego w Pieszycach – ks. Edward Dzik

W piątkowy wieczór zebrali się w świątyni przedstawiciele wielu środowisk, aby podziękować swojemu Duszpasterzowi za tytaniczną pracę, trud, zaangażowanie… za wielokrotne wsparcie w sytuacjach trudnych, ale też pięknych… Pięknym słowom podziękowań towarzyszyło wzruszenie po obu stronach Ołtarza. Wśród dziękujących osób byli przedstawiciele m.in.: Akcji Katolickiej, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieszycach, Służby Liturgicznej Ołtarza,  czy pracownicy Biura Poselskiego Michała Dworczyka – wiceministra Obrony Narodowej. Wielu parafian ma nadzieję, że ks. Prałat będzie nadal tak witalny, pełen pomysłów, a dalsze remonty pieszyckiej świątyni uzyskają dofinansowanie i przyczynią się do ich realizacji. To byłby najpiękniejszy prezent dla naszego Jubilata, który w maju 2018 r. będzie świętował 40 lecie kapłaństwa.

 

 

Archiwum parafii św. Antoniego w Pieszycach – Chór Petri Silva

W tym samym dniu 20 lat temu powstał chór Petri Silva przy pieszyckiej parafii. Twórcą i założycielem był Piotr Kaja. Obecnie funkcję dyrygenta od roku 2000 pełni Beata Chodasiewicz. Chór w ciągu dwóch dekad zdobył wiele nagród i wyróżnień. Godnie reprezentuje Pieszyce na wielu festiwalach muzyki chóralnej nie tylko w Polsce.

Obojgu jubilatom życzymy dalszych sił do dalszej aktywności. Jesteście bardzo cenieni w Pieszycach.

Dorota Słupska-Kresa

Nasi partnerzy