Śpiewający Wałbrzych

  • Napisany przez:

Już po raz trzynasty w sobotę 21 października 2017 roku odbył się – Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”.

Soliści, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry i schole z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, zaprezentowali się w hali widowiskowo-sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu, mieszczącej się przy ulicy Ratuszowej 6 w dzielnicy Biały Kamień. Hasłem tegorocznego Pozytywnego Grania było: „Jan Paweł II – Misjonarz Pokoju”. Przegląd poprzedziła Msza Święta koncelebrowana, pod przewodnictwem ks. infułata Józefa Strugarka. Głównym organizatorem Pozytywnego Grania było Stowarzyszenie Ludzie Jana Pawła II z Wałbrzycha, które wsparli: AQUA ZDRÓJ Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu, Urząd Miasta Wałbrzycha, Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad imprezą objął Ordynariusz Diecezji Świdnickiej J.E. ksiądz biskup Ignacy Dec oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” ma głównie na celu ujawnianie muzycznych uzdolnień dzieci i młodzieży oraz aktywizowanie i zachęcanie ich do uczestniczenia w festiwalach, przeglądach twórczości artystycznej, wystawach i warsztatach, a którzy poprzez swój śpiew i muzykę chcą przekazać innym pozytywne wartości, radość i nadzieję płynącą z wartości chrześcijańskich. Celem organizacji Przeglądu jest także integrowanie dzieci i młodzieży wokół zainteresowań artystycznych.

Wykonawcy zaprezentowali po dwa utwory muzyczne. Prezentacji przysłuchiwała się Rada Artystyczna w składzie: Sylwia Wywrot, Violetta Mrozińska i Zbigniew Szałko. Zadaniem rady było udzielenie wskazówek artystycznych, muzycznych dla dalszego rozwoju zespołu oraz wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach – 1, 2 i 3 miejsce. Występy były przeplatane różnymi ciekawymi konkursami, których ogłoszenie wyników nastąpiło pod koniec imprezy. Każdy wykonawca po występie otrzymał dyplom uczestnictwa w XIII Wałbrzyskim Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” i nagrodę.

Klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych:

  1. Schola „Hermon” z Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie Gorcach.
  2. Schola „Zrodzeni w Panu” z Parfii pw. Świętej Rodziny w Wałbrzychu.
  3. Schola z Parafii pw. Józefa Oblubieńca w Starych Bogaczowicach.

Klasyfikacja w kategorii szkół ponadpodstawowych i dorośli:

  1. „Hills”- Zespół Szkół nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu.
  2. Schola dziecięco-młodzieżowa „Gaudete” z Parafii pw. Świętej Trójcy w Jedlinie-Zdroju.
  3. Roksana Nawrocka, Nikola Garbacz, Marta Świątek z Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach.

Nagrody specjalne:

– JE bpa Ignacego Deca – dla Diakonii Muzycznej „Emaus” z Parafii Świętej Trójcy w Boguszowie-Gorcach,

– prezydenta miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja – dla Krzysztofa Kota,

– sekretarza stanu w MON, posła na Sejm RP Michała Dworczyka – dla PSP nr 15 Wałbrzychu,

– wicewojewody dolnośląskiego, Kamila Krzysztofa Zielińskiego – dla Scholi Vincentes z Parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu,

– radnego sejmiku dolnośląskiego Piotra Sosińskiego – dla Śpiewających Aniołków z Parafii MB Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu.

Krzysztof Zaremba

 

Nasi partnerzy