Radość I Komunii Świętej

  • Napisany przez:

Okres Wielkanocny to czas radości ze Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. To czas, w którym dzieci z Parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie-Czermnej oraz na filii Parafii w Kudowie-Słonem przygotowywały się na przyjęcie Pana Jezusa po raz pierwszy do swoich serc. Dlatego właśnie zaraz po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęły się pierwsze próby w kościele. Po długich przygotowaniach  nadszedł moment,  w którym dzieci mogły przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Ostatnie łzy – w końcu wielka radość – przepełniająca ich małe otwarte serca. 

I wreszcie dnia 13 maja 2018 r. nastąpił  długo oczekiwany dzień – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W całej parafii Komunię Św. przyjęło 33 dzieci. 

Momentem kulminacyjnym po I Komunii Św. był wyjazd dzieci z rodzinami na autokarową Pielgrzymkę do Częstochowy. Opiekunem duchowym pielgrzymki był nasz wikariusz ks. dr Damian Fleszer oraz panie katechetki. Na Jasnej Górze dzieci mogły uczestniczyć we Mszy Św. stojąc przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Dziękujemy Panu Jezusowi za to, że daje nam Siebie pod postacią Chleba. Dziękujemy za to, że mogliśmy pielgrzymować do Jego Matki.

Anna Onichimowska

Nasi partnerzy