„Raduj się Świecie”

  • Napisany przez:

Od czterech tygodni trwają bardzo intensywne przygotowania do jedynego takiego wydarzenia, które nie jest jedynie koncertem, ale w zamierzeniu twórców i wykonawców, ma nas wszystkich wprowadzić w oczekiwanie na coraz już bliższe Boże Narodzenie. „Raduj się Świecie” – taki jest tytuł wydarzenia, które z pewnością dostarczy ząbkowiczanom pięknych przeżyć.

W koncercie, który powstaje z inicjatywy Agnieszki i Michała Bartkiewiczów prowadzących w Ząbkowicach Śląskich Niepubliczną Szkołę Muzyczną CASIO, usłyszymy rytmy i melodie z różnych stron świata. Będą splecione krótkimi przemyśleniami pomagającymi, przeżywającym chwile zwątpienia czy zmęczenia zwyczajną codziennością. Pojawią się rytmy hiszpańskie, klimaty muzyki gospel, pojawią się brzmienia góralskie i nie zabraknie jednej z najstarszych kolęd w kilku językach.

„Dziecięce głosy zabrzmią na chwałę Pana!” – mówi nam Agnieszka Bartkiewicz i uchyla rąbka tajemnicy, jaką jest scenariusz widowiska, w którym będzie mnóstwo muzyki i wartościowych słów. „Na scenie, obok Świętej Rodziny pojawi się dziewczyna, która nie wierzy w całą świąteczną aurę. Nie potrafi wykrzesać z siebie Bożonarodzeniowych wzruszeń i po cichu prosi Pana Boga, aby się w niej urodził. Drugim motywem jest rodzina uważająca się za idealną. Kiedy jednak ktoś puka do drzwi ich domu, bo potrzebuje pomocy, wychodzi na jaw cała prawda.”

Podobnie jak w roku 2016 i 2017 wieczór niemal poprzedzający wigilię Świąt Bożego Narodzenia zapowiada się naprawdę bardzo interesująco. Muzyczne misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej CASIO odbędzie się w czwartek 21 grudnia 2017 r. o godz. 18:00 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Zapraszamy bardzo serdecznie i życzmy sobie wzajemnie pięknego wieczoru!

Krzysztof Kotowicz

 

Nasi partnerzy