Rekolekcje Wielkopostne

  • Napisany przez:

W naszej parafii, w środę popielcową rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku były to, trochę inne rekolekcję. Dlaczego inne? Dlatego, że na zaproszenie naszego księdza proboszcza, do naszej wspólnoty przyjechała pani dr Anna Krogulska, która po ukończeniu studiów zootechnicznych i teologicznych przez pięć lat przebywała w Afryce na misjach wśród Pigmejów i plemion Bantu.

Misjonarka ta przemierza Polskę i wszystkie kontynenty głosząc orędzie o miłości Boga do człowieka, ewangelizuje przez relikwię, którą jest Całun Turyński. Jego wierną kopię przywiezioną z Turynu (poświęconą przez ks. kard. Stanisława Dziwisza metropolitę krakowskiego) prezentuje w różnych zakątkach świata. Zapraszana jest do świątyń, domów zakonnych i zgromadzeń, do seminariów, na uczelnie, do szkół, do więzień i aresztów śledczych, ale także do szpitali, domów opieki społecznej czy hospicjów. Pani Anna Krogulska ewangelizuje poprzez obraz, ale także słowo. Jest prezesem Stowarzyszenia Misjonarzy Świeckich Inkulturacja, które pragnie docierać do wszystkich, by ukazywać oblicze miłosiernej Miłości. Jezus Chrystus cierpiał i umarł za nasze grzechy. Całun Turyński jest płótnem, na którym krwią zapisany został każdy szczegół Jego męki. Całun Turyński jest świadkiem Zmartwychwstania Jezusa.

Anna Krogulska do Nowej Rudy Słupiec przywiozła również figurkę Dzieciątka Jezus, która położona była w Betlejem w miejscu narodzenia Jezusa. Podczas spotkania z Anną Krogulską można było nabyć szczególne pamiątki, książki, ale także obraz Jezusa z Całunu.

ks. Jacek Piskrzyński

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”114″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy