RMA – owoc Lednicy

  • Napisany przez:

Zaczęło się w czerwcu. Młodzież chciała jechać na Lednicę na Spotkanie Młodych. Pojechaliśmy. Po dwóch tygodniach nasza grupa miała już nazwę i logo – Ruch Młodzieży Antoniego. Patron parafii pw. św. Antoniego w Pieszycach nas strzeże.

Zdążyliśmy przez te kilka miesięcy rozpalić dwa ogniska, zatańczyć, wejść na Wielką Sowę, obejrzeć kilka filmów, nauczyć się nowych zabaw, a przede wszystkim uwielbić Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wyszukać i poznać szereg modlitw do św. Antoniego,  a także zorganizować powitanie młodej pary Natalii i Grzegorza z bramą, wystrzałami i białymi gołębiami.

Mamy w naszych szeregach siostrę Barbarę, salezjankę – niezastąpiona jest jej obecność i doświadczenie.

Kolejny ważny wyjazd to Festiwal Młodych w Wambierzycach – Light for Life – Światło dla życia. Byliśmy tam nie tylko jako uczestnicy. Kilkoro z nas wsparło go jako wolontariusze. Już dzień wcześniej przybyli na miejsce, by przygotować wszystko dla ponad 2 tys. młodych, którzy zjechali się w sobotę 22 września. Cały dzień pośród muzyki, tańców, konferencji, świadectw niezwykłych ludzi, u stóp Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin.

Rozpoczynamy nowy rok pełen wrażeń i niespodzianek. Dajmy się zaskoczyć Duchowi Świętemu.

ks. Rafał Szuba

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”289″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy