Rób to, co kochasz…

  • Napisany przez:

W sobotę, 22 września, kilkadziesiąt młodych osób ze  szkół znajdujących się na terenie naszej parafii, wzięło udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Wambierzycach. Po raz kolejny pielgrzymowali przed tron Matki Bożej, Królowej Rodzin by powierzyć Jej swoje troski i problemy oraz zamanifestować swoją wiarę w Chrystusa, który jest Światłością dla świata. Od dwóch lat  motywem przewodnim wambierzyckich spotkań są słowa: „Light for life”. W tym roku uczestnikom towarzyszyło hasło: „Rób to, co kochasz”. Warsztaty, prelekcje, koncerty, a w centrum tych wydarzeń Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu. To właśnie propozycja organizatorów przygotowana dla wszystkich tych, którzy pragną przeżywać swoją wiarę we wspólnocie Kościoła, w łączności z księdzem Biskupem i kapłanami naszej Diecezji. Oto relacja jednego z naszych młodych Parafian, uczestnika festiwalu:

„Spotkania rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty; po tym każdy miał czas narodzić się na nowo dzięki sakramentowi pokuty i pojednania. Jednak głównym celem naszej pielgrzymki była Msza Święta pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. Ogromne wrażenie wywarło na mnie świadectwo wiary tych, którzy opowiadali o swoim duchowym nawróceniu. W czasie  Adoracji Najświętszego Sakramentu mogliśmy powierzać Jezusowi swoje problemy, dziękczynienia oraz prośby. Chłód, który nam towarzyszył pokonaliśmy szalejąc na koncertach. Szczególnie wyczekiwanym przeze mnie był koncert rapera Arkadio, który gościł w naszej parafii na rekolekcjach dla młodzieży. Spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim. Wrażenia ? Z roku na rok program jest coraz ciekawszy, przybywa coraz więcej młodych ludzi, jest dobra energia i zabawa. A wszystko to, na większą chwałę Boga !!!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”282″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy