„Rodzinny wielobój z ks. Bosko”

  • Napisany przez:

Z okazji uroczystości ks. Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjanów i Salezjanek odbyło się w Pieszycach rodzinne świętowanie pod hasłem „Rodzinny wielobój z ks. Bosko”.

Z całą Rodziną Salezjańską dziękowaliśmy Bogu za ks. Bosko i jego życie całkowicie poświęcone młodym.

Świętowanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył duchowy syn ks. Bosko – ks. Tomasz Hawrylewicz z Wrocławia. Tematem homilii był sen ks. Bosko, w którego przedstawienie zostały zaangażowane wszystkie dzieci i animatorzy. Ks. Tomasz przypomniał jak ważny jest Kościół i sakramenty święte.

I rozpoczął się oczekiwany „Wielobój rodzinny z ks. Bosko” – radosna rywalizacja sportowa o puchar rodziny. Do zawodów stanęły tez osoby indywidualne. Oj, trzeba było się natrudzić na dziewięciu stanowiskach, np. skakanka, hula-hop, skok w dal, „łowienie rybek”, zbijanie butelek i inne. Najważniejsza była radość i wspólne zmaganie się rodziców i dzieci. Pięknie było patrzeć jak dzieci z dumą i mocnym dopingiem wspierają swoich rodziców, a potem wspólna radość.

Po konkurencjach przyszedł czas na wspólny poczęstunek podczas, którego jury miało czas na zliczanie punktów i wytypowanie zwycięzców.

Był tez czas na śpiew, gry i zabawy integracyjne. Najwięcej radości przyniosła salezjańska  gra w chusteczkę, w którą zaangażowali się i młodsi i starsi.

I nadszedł oczekiwany czas ogłoszenia wyników i rozdania nagród. Zwycięska rodzina otrzymała puchar wypełniony cukierkami; ale wszyscy otrzymali medal i dyplom uczestnictwa.

To było prawdziwie salezjańskie, radosne świętowanie. A było takie dzięki wspólnemu zaangażowaniu i współpracy Sióstr, Kapłanów, trenerów SALOS-u, Salezjanów i Salezjanek Współpracowników, młodzieży pełnej zapału i życzliwości Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr1 w Pieszycach, która dobrym sercem umożliwiła skorzystanie z pomieszczeń szkoły. Dziękujemy też za wsparcie UMiG Pieszyce, Ministerstwu Sportu i Organizacji sportowej SALOS. Dziękujemy rodzicom za tak piękne świadectwo dane swoim dzieciom.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy radosne i rodzinne świętowanie z ks. Bosko.

Już dzisiaj zapraszamy.

Bartek Łysoń

 

Zdjęcia: Marta Poleszuk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”112″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy