Różaniec do granic

  • Napisany przez:

O pokój dla Polski i świata modlili się uczestnicy akcji „Różaniec do granic”. W sobotę 7 października cała Polska została opleciona żywym różańcem. Około 23 tysiące osób na terenie Diecezji Świdnickiej, ponad milion w całej Polsce wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec do Granic”.

W święto Matki Bożej Różańcowej w 9 kościołach stacyjnych na terenie naszej diecezji została podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Uczestnicy zgromadzili się m.in. w: Mieroszowie, Głuszycy, Radkowie, Kudowie Zdroju (Czermnej), Zieleńcu, Kamieńczyku, Bolesławowie, Lądku-Zdroju oraz Złotym Stoku, aby wspólnie o godz. 10.30 rozpocząć sobotnie spotkanie. Na wstępie wysłuchali konferencji wprowadzającej, aby następnie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przeszli lub przejechali do wyznaczonych stref modlitwy w których o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa.

Dawid Okarma

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”6″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy